W którym roku powstała pierwsza strona internetowa?

ForumW którym roku powstała pierwsza strona internetowa?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć, jestem ciekawy, czy ktoś wie w którym roku powstała pierwsza strona internetowa? Zastanawiam się, bo ostatnio przeglądałem różne strony i zaciekawiło mnie, jak to się zaczęło. Wydaje mi się, że mogło to być wczesne lata 90., ale nie jestem pewny. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat? Będę wdzięczny za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 8 miesięcy ago

Pierwsza strona internetowa została stworzona w 1991 roku przez brytyjskiego informatyka Tima Bernersa-Lee. Strona ta była prostą stroną informacyjną opisującą projekt World Wide Web. Była ona dostępna tylko na wewnętrznej sieci CERN, europejskiego laboratorium fizyki cząstek w Genewie, Szwajcaria, gdzie Berners-Lee pracował w tamtym czasie. Strona ta zawierała hyperłącza do innych dokumentów i była dostępna przez specjalny program o nazwie WWW Browser. W kolejnych latach strony internetowe zaczęły się rozwijać i stały się powszechnie dostępne dla użytkowników na całym świecie. Mam nadzieję, że odpowiedź była pomocna!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.