Z czego składa się adres strony internetowej?

ForumZ czego składa się adres strony internetowej?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące adresów stron internetowych. Chciałbym dowiedzieć się, z czego dokładnie składa się adres strony internetowej. Czy jest tam używany jakiś specjalny język programowania czy może jest to po prostu kombinacja zrozumiała dla komputera? Słyszałem, że adresy stron mogą mieć różne rozszerzenia, takie jak .com lub .pl, ale czy to wszystko, czy jest coś jeszcze? Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć w prosty sposób? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 8 miesięcy ago

Adresy stron internetowych składają się z kilku elementów. Najbardziej widocznym jest nazwa domeny, która jest często poprzedzona protokołem. Na przykład, w adresie "http://www.example.com", protokół to "http" i nazwa domeny to "www.example.com".

Protokół określa sposób, w jaki przeglądarka internetowa powinna komunikować się z serwerem, na którym znajduje się strona internetowa. Najczęściej używane protokoły to HTTP (Hypertext Transfer Protocol) i HTTPS (Secure Hypertext Transfer Protocol).

Nazwa domeny to unikalna i wyjątkowa nazwa przypisana do adresu IP serwera. Może zawierać kilka poziomów, rozdzielonych kropkami. Na przykład, w adresie "http://www.example.com", "example.com" jest nazwą domeny, a "www" jest subdomeną. Istnieje wiele różnych rozszerzeń domen, takich jak .com, .pl, .org itp., które wskazują na rodzaj organizacji lub lokalizację strony internetowej.

Po nazwie domeny mogą wystąpić kolejne ścieżki, które określają konkretne foldery lub pliki na serwerze, gdzie znajduje się strona. Na przykład, w adresie "http://www.example.com/folder/strona.html", "folder/strona.html" są ścieżkami.

Podsumowując, adres strony internetowej składa się z protokołu, nazwy domeny, ścieżki i poziomu rozszerzenia domeny. Adres ten służy do określenia, gdzie konkretna strona jest hostowana i jak do niej dotrzeć.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.