Z jakich elementów składa się podstawową strukturą strony internetowej?

ForumZ jakich elementów składa się podstawową strukturą strony internetowej?
Gość zapytał 5 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Jestem początkującym twórcą stron internetowych i mam pytanie dotyczące ich podstawowej struktury. Czy ktoś może mi powiedzieć, z jakich elementów składa się taka strona? Chciałbym dowiedzieć się, na co powinienem zwrócić uwagę podczas projektowania mojej pierwszej strony. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 5 miesięcy ago

Cześć! Projektowanie strony internetowej może być dla początkującego twórcy nieco przytłaczające, ale nie martw się! Wszystko rozbija się na kilka podstawowych elementów:

  1. Nagłówek (header): To jest górna część strony, która zazwyczaj zawiera logo, nazwę strony lub jej tytuł oraz menu nawigacyjne. To miejsce, w którym użytkownik może łatwo znaleźć informacje o Twojej stronie i nawigować po niej.
  2. Treść (content): To jest sekcja, w której umieszczasz główne informacje, zdjęcia, filmy, itp. Tutaj powinieneś zaplanować strukturę i układ treści w sposób, który jest atrakcyjny i łatwy do czytania.
  3. Boczna kolumna (sidebar): Nie wszystkie strony mają boczną kolumnę, ale jeśli się na nią zdecydujesz, to jest to miejsce, w którym możesz umieścić elementy takie jak wyszukiwarka, archiwum, listę linków, reklamy, itp. Możesz przemyśleć, czy dodanie takiej kolumny jest istotne dla Twojej strony.
  4. Stopka (footer): Jest to dolna część strony, która zazwyczaj zawiera dodatkowe informacje o Twojej stronie, takie jak linki do polityki prywatności, warunków korzystania, kontakt, itp.

Inne różne elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę, to na przykład nawigacja (menu), która powinna być jasna i intuicyjna, aby użytkownicy łatwo mogli przechodzić między różnymi sekcjami strony.

Dobrą praktyką jest również zwrócenie uwagi na responsywność strony, czyli dostosowanie do różnych urządzeń (np. smartfonów, tabletów) oraz przeprowadzenie testów, aby upewnić się, że Twoja strona jest łatwa w nawigacji, szybka w ładowaniu i funkcjonalna.

Pamiętaj, że szczegóły projektowania strony mogą się różnić w zależności od specyfiki Twojej strony i celów, których chcesz jej realizacji. Powodzenia w projektowaniu Twojej pierwszej strony internetowej!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.