Co to jest serwer WWW?

ForumCo to jest serwer WWW?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, chciałbym dowiedzieć się, co to jest serwer WWW i jak działa. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić? Chcę lepiej zrozumieć, jak działa internet i jakie są jego podstawowe elementy. Dzięki temu będę mógł poprawić swoją wiedzę na temat działania stron internetowych.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Serwer WWW to program, który obsługuje żądania HTTP (protokołu transferu hipertekstu) wysyłane przez przeglądarki internetowe i zwraca odpowiedzi w postaci stron internetowych. Serwer WWW działa na komputerze lub innej urządzeniu, który jest połączony z internetem i posiada specjalne oprogramowanie, takie jak Apache, Nginx czy Microsoft IIS.

Kiedy użytkownik wpisuje adres strony internetowej w przeglądarce, przeglądarka wysyła żądanie HTTP do serwera WWW, prosząc o wyświetlenie zawartości strony. Serwer WWW odczytuje żądanie, znajduje odpowiednią stronę internetową na swoim dysku lub pobiera ją z bazy danych, a następnie zwraca ją w formacie HTML do przeglądarki internetowej, która wyświetla stronę dla użytkownika.

Serwer WWW może również obsługiwać inne typy żądań, takie jak żądania plików multimedialnych, żądania API (interfejsu programowania aplikacji) lub żądania innych usług internetowych.

Warto zaznaczyć, że istnieją również inne rodzaje serwerów, takie jak serwery FTP, serwery pocztowe czy serwery baz danych, które obsługują różne usługi internetowe.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.