Czy Tor to Dark Web?

ForumCzy Tor to Dark Web?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, czy ktoś wie, czy Tor to to samo co Dark Web? Słyszałem, że to jakiś rodzaj przeglądarki internetowej, ale nie wiem, czy to oznacza, że automatycznie wchodzę na Dark Web. Z drugiej strony, słyszałem, że Dark Web to coś niebezpiecznego i nielegalnego, więc chciałbym się dowiedzieć, czy używanie Tor jest bezpieczne i legalne. Czy ktoś mógłby mi pomóc z tą kwestią? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Tor i Dark Web to dwa różne pojęcia. Tor to przeglądarka internetowa, która umożliwia anonimowe przeglądanie stron internetowych oraz ochronę prywatności użytkownika. Można ją używać do przeglądania stron internetowych w normalnym internecie, ale także w Dark Webie.

Dark Web to część internetu, która nie jest indeksowana przez wyszukiwarki internetowe i jest dostępna tylko za pośrednictwem specjalnych przeglądarek, takich jak Tor. W Dark Webie można znaleźć różnego rodzaju strony, w tym te, które promują nielegalne działania, takie jak handel narkotykami, broń lub pornografią dziecięcą.

Używanie Tor nie jest nielegalne ani niebezpieczne samo w sobie, ale przeglądanie Dark Webu może być niebezpieczne, ponieważ strony tam znajdujące się często naruszają prawo i promują nielegalne działania. Jednakże, korzystanie z Tor i przeglądanie normalnych stron internetowych jest bezpieczne i legalne.

Warto pamiętać, że korzystanie z Tor nie jest gwarancją całkowitej anonimowości i bezpieczeństwa w internecie, dlatego ważne jest stosowanie się do najlepszych praktyk bezpieczeństwa, takich jak używanie silnych haseł i unikanie podawania prywatnych informacji.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.