Ile jest domen na świecie?

ForumIle jest domen na świecie?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć, zastanawiam się ile jest domen na świecie i nie mogę znaleźć dokładnej liczby w internecie. Czy ktoś może mi pomóc i podać orientacyjną liczbę? Chodzi mi o ogólną liczbę domen, w tym zarówno stron internetowych, jak i innych usług internetowych, takich jak serwisy pocztowe czy sklepy internetowe. Wiem, że liczba ta na pewno się zmienia, ale chciałbym mieć jakąś ogólną orientację. Czy ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat lub może polecić wiarygodne źródło, gdzie mógłbym znaleźć takie informacje? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 6 miesięcy ago

W ciągu ostatnich kilku lat liczba domen internetowych na świecie znacznie wzrosła i wciąż rośnie. Według statystyk dostępnych na stronie internetlivestats.com, na dzień 1 maja 2023 roku liczba dzierżawionych domen wynosiła ponad 366 milionów. Należy jednak zwrócić uwagę, że ta liczba obejmuje tylko dzierżawione domeny i nie uwzględnia domen, które nie są aktywne lub nie zostały jeszcze zarejestrowane. Warto także pamiętać, że liczba ta jest szacowana i może się różnić w zależności od źródła informacji.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.