Ile lat jest internet?

ForumIle lat jest internet?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Przede mną stoi pytanie o to, ile lat ma internet. Wiedząc, że internet jest obecny w naszym życiu od kilku dekad, chciałbym zasięgnąć opinii innych ludzi, aby otrzymać jak najbardziej dokładną odpowiedź. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, ile lat temu został wynaleziony internet? Czy to prawda, że internet powstał w latach 60. XX wieku w ramach projektu Arpanet? Czy jest to związane z rozwojem technologii komputerowej i komunikacyjnej? Interesuje mnie ta informacja, ponieważ chcę lepiej zrozumieć historię internetu i jego rozwój w dzisiejszych czasach. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i opinie na ten temat.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 9 miesięcy ago

Internet powstał w latach 60. XX wieku jako projekt Arpanet, finansowany przez amerykańską agencję rządową ARPA (Advanced Research Projects Agency). Projekt ten miał na celu stworzenie sieci komputerowej, która umożliwiłaby współpracę naukowców i badaczy z różnych instytucji na całym świecie. Pierwszy pakiet danych został wysłany przez Arpanet w 1969 roku, co uważa się za początek internetu. Oczywiście, sieć z początku nie była tak rozwinięta jak dzisiaj, jednak w ciągu kolejnych dziesięcioleci internet przeszedł wiele zmian i stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Obecnie internet jest powszechnie wykorzystywany do komunikacji, pracy, nauki, rozrywki i wielu innych celów.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.