Ile za 1000 znaków?

ForumIle za 1000 znaków?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile można zarobić za 1000 znaków? Chodzi mi o pisanie treści na stronie internetowej i nie wiem, ile powinienem za to pobierać opłatę. Wiem, że wiele zależy od branży, ale chciałbym poznać ogólną stawkę za 1000 znaków, aby wiedzieć, jak wycenić swoją pracę. Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady. Chętnie przeczytam opinie osób, które mają doświadczenie w tej dziedzinie lub znają się na rynku copywritingu. Czy cena za 1000 znaków różni się w zależności od długości tekstu czy może jest ustalana w sposób stały dla każdego projektu? Czy ktoś może polecić jakieś strony lub portale, gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 6 miesięcy ago
  • Cena za pisanie 1000 znaków, czyli około 200-250 słów, może różnić się w zależności od branży, rodzaju tekstu, długości tekstu, a także od doświadczenia i umiejętności autora. W zasadzie nie ma stałej stawki za 1000 znaków, a ceny są ustalane indywidualnie dla każdego projektu.
  • Przykładowo, dla tekstu na stronę internetową w języku polskim można się spodziewać stawek od 30-60 zł za 1000 znaków, a w języku angielskim koszt może wynieść nawet 2-3 razy więcej.
  • Warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym kryterium przy wyborze copywritera. Ważna jest również jakość tekstu, zrozumienie specyfiki branży oraz terminowość i profesjonalizm w realizacji projektu.
  • Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat rynku copywritingu, polecam odwiedzić portale i fora branżowe, takie jak np. Copywriting.pl, ContentMarketing.pl czy Freelance.pl. Tam znajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących wyceny usług copywritingowych, a także informacje o aktualnych trendach i najlepszych praktykach w tej dziedzinie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.